Blog > Komentarze do wpisu
Myjnie bezdotykowe ceny, myjnie bezdotykowe koszty

Częstym pytaniem stawianym przez Inwestorów jest - jakie są ceny myjni bezdotykowej. Zanim odpowiem na to pytanie odwórcę je przewrotnie - jakie są możliwości zarabianiana na temacie związanym z myjnią bezdotykową. Dla przykładu przedstawiam modele biznesowe, które są realizowane z osobami, które zainteresowały się tym tematem.

1. sprzedaż działki pod myjnię bezdotykową

2. dzierżawa działki pod myjnię bezdotykową

3. poszukanie działki pod myjnię bezdotykową

4. inwestycja w myjnię bezdotykową

Tak więc dla inwestora pierwszą inwestycją w myjnie jest zaangażowanie środków w poszukanie działki.

W kolejnym kroku inwestorzy otrzymują projekt budowlany dzięki, któremu w Wydziale Urbanistyki Architektury sprawdzają plan zagospodarowania przestrzennego lub dzięki ustaleniu warunków zabudowy, otrzymują informację czy na działce można "postawić" myjnię.

To kolejny koszt, który jest związany ze sprawdzeniem czy na działce można wybudować myjnię.

Na tym etapie należy porównać około 3 różne rozwiązania i wybrać najbardziej korzystny wariant. W efekcie wybieramy produkt, który realizuje określone cele marketingowe.

Związany jest z tym koszt spotkań z różnymi firmami i wizja lokalna na kilku inwestycjach. Można skorzystać z usług generalnego wykonawcy , który przedstawi stosowne porównanie i w efekcie zaoszczędzi inwestorowi wiele czasu. 

Na podstawie wstępnie wybranego rozwiązania Inwestor występuje do gestorów mediów aby upewnić się, że wszystko odpowiada projektowi budowlanemu.

Wystarczy otrzymać od jednego z dostawców wytyczne i udać się do instytucji odpowiedzialnej w danym regionie Polski za określone medium - prąd, woda i kanalizacja, gaz. 

Kolejne kroki to zamówienie w wydziale geodezji mapy oraz projektu budowlanego u dostawcy. Projekt budowlany jest z reguły za darmo pod warunkiem, że myjnia zostanie kupiona u tego dostawcy. W przeciwnym przypadku koszty dochodzą do poziomiu 4500 zł .

Na podstawie analizy potwierdzany jest fakt, iż działka nadaje się pod inwestycję w myjnię. Inwestor zleca wykonanie adaptacji projektu i uzyskuje pozwolenie na budowę

Koszty przygotowania adaptacji może dochodzić do poziomu ok. 10 000 zł.

Na ostatnim etapie Inwestor podpisuje umowę na wykonanie inwestycji. W zależności od wariantu myjni cena waha się pomiędzy 250 000 a 900 000 zł, w zależności od liczby stanowisk oraz kosztów prac budowlanych i instalacyjnych.

Zapraszam wszystkich do wymiany informacji na temat cen poszczególnych usług. W razie pytań zapraszam do kontaktu, chętnie podzielę się szeroką wiedzą na temat rozwiązań w przekroju całego rynku.

 

 

wtorek, 23 lutego 2010, automyjnieinwestycje

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: